در این دسته چه مواردی از اشتباهات را پوشش خواهیم داد

در پست هایی که در زیرمجموعه اشتباهات رایج یا common mistakes قرار خواهم داد مواردی از خطاها را ذکر خواهم کرد که به طور عمومی زبان آموزان آنها را مرتکب می شوند. این خطاها شامل اشتباه در استفاده از لغات مشابه می باشد تا گرامرهای عمومی که مورد استفاده قرار می گیرد. تمرکز اصلی بر این است که مواردی پوشش داده شوند که بیشتر در امتحانات آیلتس (IELTS) رخ می دهند.

اشتباهات چگونه بر روی نمره ما تاثیر می گذارند؟

اشتباهاتی که معمولاً رخ می دهند به طور مستقیم بر روی نمره مهارت های ما علی الخصوص مهارت های نوشتاری و مکالمه اثر خواهند گذاشت. مواردی که معمولاً می بایست در مهارت های receptive از جمله درک مطلب یا ریدینگ و مهارت شنیداری یا لیسنینگ به آنها توجه کنیم در قسمت های مربوط به خودشان ذکر خواهند شد. در این قسمت بیشتر تمرکز خود را بر روی اشتباهاتی کوچک که به طور مستقل امکان قرار گیری در سربرگهای مهارت های رایتینگ و اسپیکینگ ندارند می گذارم. اشتباهاتی از این چنین به صورت تعداد در این دو بخش ثبت شده و از نمره شما کاسته خواهد شد. ای اشتباهات اصولاً کوچک هستند و به عنوان minor از آنها یاد می شود اما تعدد زیاد این موارد نیز به طور واضح نمره شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

mistakes

mistakes

مواردی که در این پست ها ذکر می شوند را چگونه فرا بگیرم؟

پست های اشتباه رایج هر یک بر روی یک مورد تمرکز خواهد کرد. من سعی می کنم در ابتدای پست ها مورد شبهه برانگیز را با ذکر چند مثال بیان کنم و شما ببینید که آیا می توانید موارد درست را تشخیص دهید یا خیر. در صورتی که توانستید موارد را با اطمینان کامل مشخص کنید نیازی نیست که باقی پست را بخوانید. اما اگر در موارد انتخابی خود دچار شک و تردید یا اشتباه شدید، حتماً پست ها را تا انتها ادامه دهید و تمرین های کوتاهی که در پایان هر بخش قرار دارند را انجام دهید تا خطاهای شما در امتحان اصلی آیلتس به حداقل برسد.

یک پیشنهاد خوب

در صورتی که نیاز به تکرار و مرور این مطالب دارید به شما پیشنهاد می کنم که موارد را به طور خلاصه به نوعی که خودتان متوجه می شوید در یک دفترچه یادداشت برداری کنید. حتی در صورتی که نیازش را احساس می کنید مثال های بیشتری را برای خود بزنید و آنها را در قسمت دیدگاهها بنویسید. من سعی می کنم تا جملات را خوانده و در صورت بروز مشکل آنها را پاسخگو باشم.

 

common mistakes book

common mistakes book

آیا منابعی هست که این موارد را به صورت گردآوری شده در اختیار قرار دهد؟

بله، کتبی در این زمینه هست که حتی خود دانشگاه کمبریج طی برگزاری آزمون های متعدد آیلتس آن خطا ها را گردآوری کرده و حتی در مواردی آنها را سطح بندی نیز نموده است. یکی از منابعی که همیشه من توصیه می کنم داطلبین آنها را پیش از امتحان اصلی مرور کنند همین خطاهای رایجی است که بشتر اوقات سهواً رخ می دهند. البته من هم سعی می کنم از همین کتب موارد را ذکر کنم و حالا با کمی تمرینات و توضیحات بیشتر آنها را برای شما شرح دهم.