چرا گرامر در امتحان آیلتس اهمیت دارد؟

به طور کلی بسیاری از معلمان اعتقاد دارند که گرامر شالوده زبان انگلیسی و شاید هر زبان دیگری است. این قاعده در امتحان آیلتس نیز صادق است. به طور کم اهمیت تر این مورد حتی در قسمت reading,listening هم قابل مشاهده است اما به طور مهمتر قابلیت استفاده از گرامر در قسمت های writing , speaking مشهود است و حتی یکی از معیارهای نمره دهی به شما در این دو مهارت ذکر شده است.

گرامر من باید در چه سطحی باشد؟

این سوال به مقدار زیاد بستگی به نمره ای دارد که شما می خواهید کسب کنید. اگر نمره دلخواه شما در حد 6 می باشد، گرامری که نیاز است شما بدانید در حد متوسط رو به بالا می باشد. در صورتی که نمره مورد نیاز شما بالای 7 می باشد، دانستن گرامرهای پیشرفته و ساختارهای پیچیده تر یک باید است.

مباحث گرامری مهم که باید بدانیم چه چیزهایی هستند؟

زمان فعل ها یا همان Tense

یکی از مباحث مهم که شما نیاز است آن را خوب فرا بگیرید زمان درست فعل ها و نحوه استفاده انواع آنهاست.

حروف ربط یا coordinations

حروف ربط یکی از مهمترین مباحثی هستند که در مکالمه و نیز مهارت رایتینگ شما نقش بسزایی در امر یکپارچگی موضوعات بازی می کنند. حروف ربط به طور کلی شامل: ساختارهای either or, neither nor, not only..but also,Both..and,but,yet,for,so,and,nor,or,however,nevertheless,still,in the contrary,otherwise,therefore,thus,hence,as a result,consequently,in fact,then,later,… می باشد.

نقل قول یا indirect speech

مبحث نقل قول به طور کلی بیشتر در مهارت اسپیکینگ شما مورد استفاده قرار می گیرد و از لحاظ اهمیت از جایگاه پایین تری برخوردار است.

عبارت ها و subordinations

این قسمت نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است. استفاده از عبارت های subordinate کمک شایانی به شما می کند متون روان و با پیوستگی بالایی را خلق کنید. مهم ترین این ساختارها عبارتند از: Time(after,as,as long as, before,since, until,….),place(where,wherever),reason(because,since),purpose(in order to, so that),contrast(although,even though,while,in spite of,despite),conditions(as long as, if, in case, unless,)

عبارت های وصفی adjective clauses/noun clauses

استفاده از عبارت های وصفی نیز بسیار در مهارت رایتینگ شما مهم است. این عبارات به شما کمک می کند که جملاتی پیچیده تر و نیز طولانی تر بنویسید. عباراتی مانند:who,which,that, where, when, …. در تکمیل کلمات کمک می کنند که توضیحات و وصف بهتری را ارائه دهید. عبارت های وصفی استفاده زیادی نیز در بخش ریدینگ دارند که شما می بایست تسلط کامل بر آنها داشته باشید تا بتوانید سوالات مطرح شده را پاسخ گو باشید.

فعل های کمکی Auxiliary verbs/modals

استفاده صحیح از فعل های کمکی در دو مهارت writing , speaking بسیار مهم است. این مبحث به قدری مورد استفاده است که شما برای گرفتن نمره متوسط نیز می بایست تسلط کافی را داشته باشید. فعل های کمکی شامل : can,could,should,would,must,may,might,will,ought to,shall,… می باشند.

جملات شرطی conditional sentences

یکی از مباحث نسبتاً مهم جملات شرطی هستند. این مبحث به دلیل پیچیدگی هایی که شاید برای زبان آموزان داشته باشد هم دارای نکات پایه ای و اصلی است( جملات شرطی نوع اول و دوم) و نیز قسمت های پیشرفته تر چون ( جملات شرطی نوع سوم و میکس). در نتیجه نسبت به نیاز خود می بایست شما این ساختارها را به خوبی فرا بگیرید. استفاده این مبحث در قسمت اسپیکینگ بیش از سایر مهارت ها می باشد.

آیا موارد موارد دیگری نیز هست؟

باید گفت که زیر مهارت گرامر به صورتی است که موارد به یکدیگر پیوستگی دارند. مواردی که در بالا ذکر شد مباحث کلی و بسیار مهمی هستند که به مقدار زیاد استفاده می شوند اما به طور قطع موارد دیگری نیز موجود است به عنوان مثال مبحث استفاده درست فرمت کلمات در جملات که به part of speech شناخته می شود خود یکی از مباحث بسیار مهم است و یا نوع هر یک از فعل ها که پس از آنها ing به کار می رود یا to.

اما نگران نباشید ما در پست های آتی تمامی موارد بالا را به طور یک به یک مورد بررسی قرار داده و با تمرین هایی که در ادامه آنها حل خواهیم کرد به خوبی آنها را فرا خواهیم گرفت.